Źródlo danych i mapy: WINDY

Polub nas na facebooku!

Jeśli chcesz być na bieżąco z pogodą śledź nasz fanpage na facebooku. Na profilu informujemy użytkowników o zmianach w pogodzie, gwałtownych burzach oraz zagrożeniach w kraju.

Radar Pogodowy Polski

Pogoda otacza nas wszystkich. Jest ona nieodłączną częścią naszego życia i może sprawić uśmiech na naszej twarzy, jak i ból głowy i zdenerwowanie. Radar pogodowy pokazuje temperaturę, opady, burze i wiele innych anomalii pogodowych na przejrzystej mapie. Możemy go używać w Polsce, Europie jak i na całym świecie, aby zobaczyć pogodę w naszej okolicy lub innym miejscu. Nie jest to niestety prognoza, ale może być do tego wykorzystana.

Pogodowy radar przydaje się w naszym życiu. Od samego rana kontrolujemy pogodę. Wstajemy rano i zadajemy sobie pytania takie jak: jaka jest temperatura, czy pada i jaka w ogóle dzisiaj będzie pogoda. W zależności od tego wiemy jak mamy się ubrać. Polski radar pogodowy nam pomorze! Czy założyć długie czy krótkie spodnie, czy sweter czy kurtkę przeciwdeszczową, czy zwykłe ciemne buty które szybko się nie zabrudzą czy nasze ulubione białe adidasy. Decydujemy się też czy pojedziemy rowerem, autobusem czy samochodem. Także na wypadzie w plener, nad jeziorem lub koncercie pod gołym niebem musimy zważać na pogodę. Dzięki bogu jest takie coś jak radary pogodowe, który potrafi ułatwić nam i wielu innym ludziom codzienne życie. Radar pogodowy online jest całkowicie za darmo!

Radar pogodowy Polska i Europa

Chcesz sie dowiedzieć jaka będzie pogoda radar ci to powie! Radar pogodowy Polska, Niemcy i Europa jest używany przez wszystkich. Zapytaj swoich znajomych lub rodziny, na pewno mają taką aplikacje na telefonie i obserwują opady na mapie. W dzisiejszych czasach nawet najmniejsi maja smartfony i  wielu sprawdza radary pogody, aby zobaczyć czy mogą jechać nad jezioro.

Ta prosta aplikacja sprawdza się w każdej sytuacji. Mogą ją obsługiwać ją nastolatkowie jak i seniorzy. Wszystko co jest potrzebne to komputer, laptop, tablet lub smartfon z dostępem do internetu, ponieważ to radar pogodowy online. Na mapie widoczne są temperatury oraz chmury deszczowe, jak i prognozę pogody. Można go używać praktycznie wszędzie. Idealnie sprawdza się do przewidywania pogody w domu, jak i kontrolowanie jej będąc w plenerze. Sprawdź pogodowy radar i nie daj się oszukać pogodzie!

Jak działa radar meteorologiczny

Radar meteorologiczny to prosta aplikacja, która pozwoli ci dostosować się do pogody oraz uniknąć deszczu oraz burz. Wielu ludzi jednak nie wie jak działa radar meteo, choć jest to całkiem ciekawe. Wiele dużych firm zbiera dane na temat pogody od lat. Na tej podstawie potrafią one stwierdzić jaki klimat występuje w danym miejscu. Niestety nie tak działa radar pogodowy. Pogoda jest nieprzewidywalna i potrafi się zmienić w mgnieniu oka.

Wielu z nas zna formułkę, gdy liczymy sekundy po zobaczeniu rozbłysku burzy. Wiemy, że prędkość światła jest o wiele szybsza, niż prędkość dźwięku i na tej podstawie próbujemy wywnioskować jak daleko od nas powstał piorun. Podobnie jak radar meteorologiczny. Na całym świecie rozmieszczone są nadajniki, które wysyłają fale elektromagnetyczne w stronę nieba. Jeśli fala się odbije od jakiegoś przedmiotu, wtedy wraca i zostaje rejestrowana przez odbiornik. Są to najczęściej chmury, w których jest deszcz, śnieg czy też grad. W ten sposób można prosto wyliczyć odległość między chmurą a odbiornikiem. W celu korekcji na świecie jest wiele takich odbiorników, które poprawiają dane. Gdy już jest wiadomo gdzie mniej więcej znajduje się deszcz lub burza, można pokazać go na mapa meteo. Wszystko działa mniej więcej jak GPS. Sensory wyliczają wysokość i odległość chmury i znając jej koordynaty, publikujemy dane na mapie.

W Europie znajduje się bardzo dożo odbiorników, nawet osoby prywatne udostępniają i otrzymują dane o burzach. Z tego powodu dane, które pokazuje radar pogodowy są bardzo dokładne. Są one aktualizowane co kilka sekund, więc można powiedzieć, że są praktycznie na żywo. Niestety ze względu na to, że są to tylko dane analizowane przez komputery możemy spodziewać się błędów.