Źródlo danych i mapy: WINDY

Polub nas na facebooku!

Jeśli chcesz być na bieżąco z pogodą śledź nasz fanpage na facebooku. Na profilu informujemy użytkowników o zmianach w pogodzie, gwałtownych burzach oraz zagrożeniach w kraju.

Gdzie jest deszcz Polska i Europa

Pytanie gdzie jest deszcz lub gdzie pada deszcz jest bardzo popularne. Wyobraźmy sobie ciepły letni dzień, słońce w zenicie, a tu nagle na horyzont zachodzą chmury. Myślimy sobie wtedy, czy może aktualnie zapowiadali dzisiaj deszcz w Polsce w prognozie pogody. Dzisiaj sprawdzić, gdzie pada deszcz to nie problem! Także w jesienne dni, możemy zastanawiać się czy nie złapie nas ulewa, albo chociażby czy będzie padał deszcz, bo nie wiemy jak się ubrać. Jesteśmy bardzo zależni od pogody, szczególnie jeśli chodzi o nasze plany spędzone w plenerze czy ubiór. Musimy dostosować się zarówno do warunków atmosferycznych jak i temperatury. Jednak z aplikacją taką jak radar pogodowy możemy w łatwy sposób przewidzieć temperaturę, deszcz, śnieg czy burzę.

Jak używać mapy aby zobaczyć gdzie pada deszcz

Mapa jest bardzo prosta w obsłudze. Idealnie pokazuje gdzie jest burza i deszcz. Jest to standardowa mapka, gdzie w rogu mamy ikonki plus oraz minus, którymi możemy przybliżać oraz oddalać widok mapy. Na samej mapie widzimy obszary, które są pokolorowane różnymi kolorami. Są to chmury, które pokazują gdzie pada deszcz. Dany kolor symbolizuje intensywność opadów. Co oznaczają dane kolory widzimy w legendzie na dole mapy. Tam również mamy suwak, którym możemy kontrolować czas. Jak widzimy aktualnie chmury ruszają się, więc widzimy zarówno dane z przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Takim sposobem możemy wykonać małą prognozę pogody na dzisiejszy dzień lub kolejne dni, aby pogoda już nigdy nas nie oszukała. Wystarczy tylko kliknąć play, aby sprawdzić gdzie jest deszcz radar.

Aby zobaczyć opady oraz pogodę w naszej miejscowości, musimy tylko nakierować na nią mapę. Możemy zrobić to myszką oraz ikonkami plus oraz minus w rogu mapy. Przybliżanie mapy zbyt blisko nie ma sensu. Może niestety zdarzyć się, że dane są niedokładne i choć u nas nie pada to na mapie widoczne są opady w naszej miejscowości. Znaczy to, że albo pada w okolicy albo deszcz niedługo także będzie padał i u nas.

gdzie jest burza

Gdzie jest deszcz na żywo - Gdzie teraz pada deszcz

Za pomocą radaru opadów możemy analizować pogodę w swojej lokalizacji, jak i na całym świecie. Jesteśmy również wstanie prognozować sobie przebieg pogody. Na mapie widzimy jak i w którą stronę idą chmury deszczowe oraz zmieniającą się temperaturę. Wszystkie dane są praktycznie na żywo, także wystarczy sprawdzić, gdzie jest deszcz przez wyjściem, aby uniknąć niespodzianek i się przygotować.

Ta mapa jest dostępna dla każdego za darmo. Bez większych problemów obsłużą ją dzieci, a nawet i osoby starsze, nie ma w tym nic trudnego! Jest ona aktualnie dostępna na urządzenia mobilne jak tablety i smartfony oraz laptopy i komputery. Wszystko co jest potrzebne, aby zobaczyć gdzie jest deszcz to połączenie z internetem. Sprawdź gdzie teraz pada deszcz w Polsce!