Źródlo danych i mapy: WINDY

Polub nas na facebooku!

Jeśli chcesz być na bieżąco z pogodą śledź nasz fanpage na facebooku. Na profilu informujemy użytkowników o zmianach w pogodzie, gwałtownych burzach oraz zagrożeniach w kraju.

Pogoda satelitarna – czyli jak uniknąć złej pogody!

W ciepłe letnie dni człowiek automatycznie staje się leniwy. Chciało by się albo wygrzewać na słońcu nad jeziorem lub morzem albo siedzieć na ogródku czy tarasie przy piwku. Jednak, gdy słońce zachodzi za chmurami, czujemy że coś jest nie tak. Nikt nie lubi moknąć, szczególnie jeśli pojechaliśmy nad jezioro rowerem lub jesteśmy w mieście i musimy się chować przed deszczem. Gorzej może tylko być, gdy złapie nas burza. Wtedy nie tylko zmokniemy, ale i narażamy się na niebezpieczeństwo.

Jednak jest na to rozwiązanie – satelitarna mapa pogody. Zamiast oglądać prognozy pogody, które i tak są niedokładne wystarczy spojrzeć na radar pogodowy. Pogoda satelita istnieje już jakiś czas i z roku na rok cieszy się coraz to większym powodzeniem. Pokazuje ona aktualny deszcz, śnieg, burzę, temperaturę oraz dużo dużo więcej. Możemy dowiedzieć się dokładnie, gdzie w Europie i Polsce pada teraz deszcz i jaka jest tam temperatura. Jakby tego było mało pogoda satelitarna to prognoza na następne minuty, godziny i dni. W taki sposób możemy łatwo zaplanować sobie dzień, nasz ubiór oraz środek transportu.

Pogoda satelitarna pomoże ci przewidzieć pogodę!

Nie ma nic gorszego niż wycieczka, na której złapie nas deszcz. No chyba, że do tego jesteśmy niestosownie ubrani, przemoczeni i jest nam bardzo zimno. Satelitarna pogoda pomoże nam sobie tego oszczędzić. Przy jej pomocy możemy prosto zobaczyć gdzie i kiedy będzie padał deszcz oraz wystąpią burze. Używając radaru codziennie, będziemy w stanie się ubrać stosownie do pogody oraz zaplanować sobie wyjazdy na sucho!

Aby poprawnie używać satelitarna mapa pogody wystarczy kilka wskazówek. Na mapa satelitarna pogoda widzimy chmury oraz intensywność opadów. Im bardziej fioletowa jest plama tym mocniejsze są opady. Widzimy również kierunek wiatru. Pogoda sat przesuwa się z czasem i możemy dojrzeć czy chmury deszczowe zahaczą o naszą lokalizacje. Suwak na dole to satelitarna prognoza pogody. Pogoda satelitarna wojskowa pokazuje również burzę oraz śnieg. Jednakże ikony błyskawic wcale nie oznaczają realnej burzy, tylko że jest ona w tym obszarze przewidziana. Dlatego powinniśmy zachować szczególną ostrożność.t

pogoda satelitarna

Pogoda satelitarna Europa na żywo

Pogoda satelitarna wojskowa dostępna dla każdego. Możemy ją obsługiwać na telefonach, tabletach oraz komputerach z dostępem do internetu. Wszystko co wystarczy zrobić do wejść na naszą stronę. Radar jest bardzo prosty w obsłudze, że nawet nastolatkowie poradzą sobie z odczytaniem opadów. Można używać go wszędzie, czy to w domu czy nawet w plenerze, gdy nie jesteśmy pewni, czy zaraz nie znacznie padać deszcz. Pogoda satelitarna Europa pokaże ci temperaturę oraz opady z każdego miejsca na ziemi i na żywo!